Dahua Technology uvádza na trh sériu termomonokulárnych kamier

13. apríla 2022 Od gajdos 0

Dahua Technology, popredný svetový poskytovateľ inteligentných riešení a služieb zameraných na video, práve uviedol na trh svoju sériu termomonokulárnych kamier – sériu M. Sú to ručné kamery prispôsobené pre vonkajšie podmienky, ako je turistika, ochrana voľne žijúcich živočíchov, pátracie a záchranné misie, poľovníctvo atď.

Séria M ponúka tri modelové možnosti (M20, M40 a M60) na základe rozlíšenia obrazu kamier, pričom každá z nich obsahuje viacero modelov s rôznymi šošovkami, aby vyhovovala rôznym potrebám zákazníkov. So špičkovým 12μm snímačom Vox v tomto odvetví môže dosiahnuť maximálne rozlíšenie 640 x 512. Táto inovatívna séria by mohla byť najpraktickejším vysokokvalitným zariadením pre úlohy súvisiace s termovíziou v teréne.

Spoľahlivý v náročných vonkajších podmienkach

Ergonomický dizajn radu M umožňuje jednoduché používanie v ruke a pohodlné ovládanie. Tieto kamery spĺňajú štandard IP67, prešli testom pádom z 2 metrov a fungujú pri teplotách od -20 °C do 55 °C, čo znamená, že môžu stabilne pracovať v náročných prostrediach.

Dokonca aj v nepriaznivom počasí je séria M schopná zachytiť ostré termosnímky pri hladkej a stabilnej snímkovej frekvencii a produkovať jasné a detailné zobrazenia bežiacich cieľov a pohybujúcich sa vozidiel. Vďaka pokročilej technológii tepelného zobrazovania dokáže séria detekovať zvieratá a predmety v úplnej tme, opare alebo cez oslňujúce svetlo.

Hmotnosť série M sa pohybuje od 350 g do 500 g. Jeho interná lítiová batéria podporuje výdrž batérie až 9 hodín (testované pri 25 °C) a napájanie pomocou kábla USB. Vďaka nim je séria termovíznych monokulárnych kamier Dahua ideálna pre vonkajšie použitie a ľahko sa nabíja aj v teréne.

Pokročilá inteligencia na splnenie rôznych potrieb

 

Séria M ponúka výber zo štyroch farebných paliet, aby vyhovovali potrebám používateľov pri pozorovaní v rôznych podmienkach. „White Hot“ je vhodný na pozorovanie aktívnych cieľov, „Iron Red“ môže zlepšiť komfort dlhodobého pozorovania v nočných podmienkach, „Rainbow“ je vhodný pre používateľov na rýchlu identifikáciu cieľov a „Alarm“ pomáha rýchlo odhaliť výskyt vysokoteplotných cieľov.

Ďalšou klúčovou funkciou termovíznej kamery série M je tiež automatická detekcia požiaru až do vzdialenosti 1 km (veľkosť požiaru: 2 m x 2 m). Pracovníci lesného hospodárstva ho môžu použiť na vykonávanie inšpekcií, aby rýchlo našli požiare a zabezpečili, aby hasiči požiar včas zvládli.

Séria M navyše podporuje meranie vzdialenosti. Výberom typu meracieho cieľa (napr. vlk, králik, človek, voliteľné) a umiestnením meracej čiary na hornú a spodnú časť terča možno získať približnú vzdialenosť cieľa. Jedná sa o tzv. porovnávaciu metódu určovania vzdialenosti.

Pre sieťové pripojenie je séria M vybavená vstavaným modulom WiFi hotspot. Pripojením kamier k smartfónu cez WiFi hotspot môžu používatelia prenášať obrázky v reálnom čase, nastavovať možnosti kamery, ukladať obrázky a videá a prehliadať súbory histórie v aplikácii DH Thermal APP. Okrem toho je možné videá a obrázky exportovať a zdieľať pomocou USB kábla pripojeného k počítaču.

Vynikajúce funkcie pre lepší užívateľský zážitok

 

Vďaka vstavanému videorekordéru a displeju môžu termovízne monokulárne kamiery Dahua poskytnúť užívateľom skvelé zobrazenia a kedykoľvek zhotovovať obrázky a videá. Okrem portu Micro USB majú termovízie aj porty CVBS na pripojenie k externej obrazovke, aby ste dosiahli ešte lepší vizuálny zážitok.

Termovízie majú navyše slot na SD kartu, ktorý podporuje až 256 GB pamäťovú kartu , čo môže výrazne rozšíriť úložnú kapacitu kamier. Zabudovaný snímač vzdialenosti dokáže zistiť, či sa zariadenie používa. Ak sa počas nastavenej doby nikto nenachádza v určitej vzdialenosti, zariadenie sa automaticky prepne do pohotovostného režimu. Displej sa vypne, aby sa šetrila výdrž batérie, zatiaľ čo ostatné funkcie sú stále online. Používatelia môžu znova spustiť prevádzku priblížením sa k zariadeniu alebo stlačením tlačidla napájania.

Dahua nikdy neprestane inovovať, aby získala tie lepšie produkty, riešenia a služby, ktoré vyhovujú potrebám zákazníkov. Tieto výnimočné funkcie nielenže odlišujú produkty Dahua od ostatných, ale tiež priťahujú spotrebiteľov na celom svete.

Pozrite si celú ponuku termovízií Dahua.