Technológia Dahua prináša do WizSense nové možnosti AI

8. júna 2022 Od gajdos 0

Dahua Technology, popredný svetový poskytovateľ inteligentných riešení zameraných na kamerové systémy, prináša nové funkcie AI do svojej rodiny WizSense. Novo predstavený WizSense, ktorý využíva nezávislý čip AI a algoritmus hlbokého učenia, integruje SMD 4.0, Quick Pick, AI Scene Self-adaption (SSA), AI Coding a ďalšie rozšírené funkcie AI, ktoré poskytujú presnú detekciu, rýchle vyhľadávanie cieľa a zjednodušenú obsluhu.

 

 

Požiadavky používateľov sú čoraz rozmanitejšie, s vyššími požiadavkami na presnosť AI a lepšiu kvalitu obrazu v rôznych situáciach. Preto sme priniesli štyri hlavné inovácie vrátane optimalizácie presnosti alarmov, efektivity vyhľadávania atď. Veríme, že vývoj špičkového WizSense prinesie našim zákazníkom väčšiu hodnotu.

 

 

SMD 4.0: Zamerajte sa na skutočné upozornenia a farebné informácie

Vďaka optimalizovanému algoritmu AI SMD 4.0 znižuje falošné poplachy spôsobené veľkými a malými zvieratami. V porovnaní s SMD 3.0 sa počet falošných poplachov pre veľké zvieratá (hovädzí dobytok, kone, jelene atď.) výrazne zlepšil z predchádzajúcich 5 % na 2 %, pričom miera falošných poplachov pre malé zvieratá (mačky, psy atď.) sa ďalej zlepšila z 1 % na 0,5 %. Filtrovanie falošných poplachov spôsobených necieľovými objektmi umožňuje užívateľom dostávať platné výstrahy na ľudské/vozidlové ciele, ktoré môžu predstavovať skutočnú hrozbu, a reagovať čo najskôr. Výkonná schopnosť AI SMD 4.0 zároveň dokáže rozpoznať informácie o farbe oblečenia a vozidla, ako je farba exteriéru vozidla, farba vrchného oblečenia osoby atď., čo poskytuje podporu údajov pre spätné sledovanie založené na dôkazoch po udalosť.

 

 

Rýchly výber: Rýchle vyhľadávanie cieľov pre ľudí/vozidlá

Tohtoročný WizSense prináša úplne novú funkciu Quick Pick, ktorá komplexne zvyšuje efektivitu vyhľadávania po udalosti o 90 % v porovnaní s SMD Quick Target Search. Quick Pick (s AI NVR) umožňuje používateľom rýchlo vyhľadať cieľ záujmu (človek alebo vozidlo) pomocou extrakcie a porovnania farby oblečenia a vozidla na základe algoritmu AI, namiesto vyhľadávania z masívne kategorizovaných prehrávaní „ľudí“ a „vozidiel“. . Výrazne zužuje výsledky vyhľadávania tak, aby zobrazovali iba videozáznamy cieľov vybraných používateľmi, čo výrazne šetrí čas hľadania a náklady na prácu. Je ideálny pre rôzne vertikály, ako sú maloobchodné predajne a nákupné centrá, na rýchle vyhľadanie konkrétneho cieľa počas, alebo po udalosti.

 

 

AI Scene Self-adaption (SSA): Inteligentné rozpoznávanie viacerých scén s optimalizovanou kvalitou obrazu

Vďaka svojej schopnosti rozpoznať monitorované scény s meniacim sa počasím a svetelnými podmienkami, ako je dážď a hmla, protisvetlo atď., dokáže technológia AI SSA nového Dahua WizSense inteligentne upraviť nastavenia kamery (napríklad jas, farbu, kontrast a vyváženie bielej). Na zachytenie čistého a vysokokvalitného obrazového výstupu, ktorý zodpovedá skutočným interiérovým a exteriérovým scénam. Týmto spôsobom už inštalatéri nemusia manuálne upravovať rôzne parametre každej kamery – čo si často vyžaduje dodatočný čas a náklady na prácu – na zlepšenie výkonu videa. AI SSA podporuje rozpoznávanie viacerých scén, vďaka čomu je vhodný pre vnútorné scenáre (napr. sklady, kancelárie, múzeá) aj vonkajšie priestory (napr. vily, školy, továrne, nákupné centrá).

 

 

AI Coding (IP riešenie): Ušetrite úložný priestor a zároveň zaistite kvalitu obrazu cieľov

Zvýšenie rozlíšenia monitorovania vyvolalo dopyt po väčšom úložnom priestore. Na základe CBR (Constant Bit Rate) funkcia kódovania AI WizSense for IP Solutions dynamicky prideľuje bitovú rýchlosť, aby poskytovala jasné cieľové obrázky a šetrí šírku pásma až 25 % v porovnaní s H.265. Pri rovnako nízkej bitovej rýchlosti WizSense AI Coding uprednostňuje prideľovanie bitovej rýchlosti pred ľuďmi a vozidlami, aby sa zabezpečili jasné a podrobné obrázky cieľov ľudí/vozidiel a zároveň sa šetrili náklady na ukladanie pre používateľov.

 

 

S pridaním vyššie uvedených nových funkcií Dahua WizSense môžu teraz používatelia dostávať okamžité upozornenia počas udalosti, rýchlo si prezerať a vyhľadávať v objemoch SMD videozáznamov pre konkrétne ciele po udalosti, uprednostňovať porovnávanie pre najlepšiu kvalitu obrazu, ako aj úspora úložiska pomocou kódovania AI, uľahčenie zhromažďovania dôkazov po udalostiach pri dodržaní ochrany súkromia. Okrem toho vytvára príležitosť pre systémových integrátorov poskytovať komplexné bezpečnostné riešenia prostredníctvom portfólia Dahua WizSense, ktoré dokáže premeniť video na použiteľnú inteligenciu a zároveň šetriť čas a peniaze používateľov.